Сторінка педагога-організатора

Педагог-організатор – фахівець, що організує позакласну і позашкільну роботу у сфері додаткової освіти дітей. Керує роботою клубів, кружків, секцій і інших об’єднань, що функціонують в освітніх установах і організовує діяльність учнів за технічним, художнім, спортивним і туристсько-краєзнавчим напрямах.

Основним робочим документом педагога – організатора є його план роботи. Складаючи план роботи на початку навчального року, зміст виховних заходів узгоджую з планом роботи школи, планами виховної роботи класних керівників та класоводів, психолога, вчителів предметників. Адже вміло складений план є документом ,який захищає педагога – організатора від хаотичної діяльності і доводить системний підхід щодо організації виховного процесу. План стає помічником в роботі з учнівською молоддю, передбачає створення учням умов для вибору різних видів та форм діяльності, своєї позиції в планованій роботі. При плануванні необхідно забезпечити послідовність змісту і форм діяльності. Виключити невиправдане дублювання, враховуючи попередній досвід, бачити перспективи в роботі.

Отже,виходячи з вище сказаного, основними сферами діяльності педагога – організатора є:

1.Організація учнівського самоврядування .

2.Організація та проведення позакласних заходів.

3. Забезпечення якісного рівня дозвілля школярів у позаурочний час (у пришкільних таборах та в оздоровчий період)

4. Максимальне залучення учнів до усіх форм та видів позакласної роботи та позашкільної діяльності .

Скачати повністю